Yhdistyksen vuosikokous 23.3.2021

Yhdistyksen vuosikokous järjestettiin 23.3.2021.

Yhdistyksen toiminta jatkuu näillä näkymin etäpainotteisena. Horisontissa häämöttää yhdistyksen isännöimä FIDE-kongressi, jonka ajankohta on vielä koronapandemian vuoksi epävarma.

Yhdistyksen hallitukselle myönnettiin tili- ja vastuuvapaus menneeltä toimikaudelta ja hallituksen jäsenet valittiin jatkamaan tehtävissään kaudella 2021-2022. Yhdistyksen hallituksen kokoonpano on seuraava:

Juha Raitio (pj), Allan Rosas (vpj), Joni Heliskoski, Johanna Kauppinen, Petri Kuoppamäki, Kari Kuusiniemi, Anna Kuusniemi-Laine, Anette Laulajainen, Samuli Miettinen, Jukka Snell, Maria Wasastjerna sekä Anna Wennäkoski.

Yhdistyksen jäsenmaksu pysytettiin ennallaan: jäsenmaksun suuruus on jäseneltä 35 euroa, opiskelijajäseneltä 15 euroa ja kannatusyhdistykseltä 350 euroa.