Vuosikokouksen 2020 satoa

Yhdistyksen vuosikokouksessa 27.8.2020 myönnettiin tili- ja vastuuvapaus yhdistyksen hallitukselle 2019-2020. Toimintakauden 2020-2021 hallitukseen valittiin seuraavat jäsenet: 

Juha Raitio (pj), Allan Rosas (vpj), Joni Heliskoski, Johanna Kauppinen, Petri Kuoppamäki, Kari Kuusiniemi, Anna Kuusniemi-Laine, Anette Laulajainen, Samuli Miettinen, Jukka Snell, Maria Wasastjerna sekä Anna Wennäkoski.

Yhdistyksen jäsenmaksu pysytettiin ennallaan: jäsenmaksun suuruus on jäseneltä 35 euroa, opiskelijajäseneltä 15 euroa ja kannatusyhdistykseltä 350 euroa.

Lisäksi keskusteltiin yhdistyksen FIDE-kongressihankkeen etenemisestä. Yhdistykselle on myönnetty oikeus järjestää FIDE-kongressi Helsingissä vuonna 2027. Hallitus valtuutettiin jatkamaan tapahtuman valmisteluja yhdessä Helsingin yliopiston kanssa.